شیوه ی مطالعه درس زبان انگلیسی به تفکیک مباحث

اول از همه توصیه می کنم یک دانش آموز متوسط درس زبان را هفته ای ۳تا۴ ساعت مطالعه کند. نکته مهم آن است که این میزان مطالعه باید در طول هفته تقسیم شود و مثلا دانش آموزهر روز نیم ساعت یا یک روز در میان یک ساعت مطالعه داشته باشد.

۱)شیوه ی مطالعه گرامر:

توصیه می کنم در ابتدای سال مطالب پایه ای گرامر سال قبل را سریعا مرور نمایید.خصوصا بحث زمان ها که از مباحث پایه ای فوق العاده مهم زبان است.

در هر درس ابتدا بخش آموزش گرامر را مطالعه کنید و سوالات تالیفی را حل نمایید.پس از چند روز تست های کنکور رابزنید تا محکی برای دانشتان باشد.

۲)شیوه مطالعه واژگان:

خیلی مفید است اگر در روزهای اول سال تحصیلی مرور سریعی روی واژگان سال های پایه داشته باشید.

می توانید لغات هردرس را طبق برنامه مطالعاتی در ۲یا۳ نوبت مطالعه فرمایید

پس از مطالعه بخش آموزش تست های تالیفی را صفخه به صفحه حل و بررسی کنید.در این مقطع نیازی به وقت گرفتن نیست.شما باید در این مرحله بیشتر در بعد آموزشی خود کارکنید.

سوالات لغات های کنکور اخیر را پاسخ دهید.یادتان باشد که تنها راه به ذهن سپردن واژگان،تکرار،تکرار،تکرارو یادگیری در قالب مثال است.

۳)شیوه مطالعه بخش درک مطلب:

احتمالا میدانید که بحث متن خوانی در کنکورهای سال های اخیر بسیار پر اهمیت شده است به طوری که ۵۰ درصد سوالات آخرین کنکورهای سراسری برگزارشده مربوط به درک مطلب است.

متن ها و clozeهای هر درس را حل کنیدوبه پانوشت های ارائه شده و توضیحات موجود در پاسخ های تشریحی دقت بفرمایید. البته کتاب درک متن به زبان ساده از انتشارات مبتکران و مولف دکتر شهاب اناری برای تمرین و عمق دادن بیشتر در خدمت شماست.

جامع ترین کتاب زبان انگلیسی از لحاظ کامل بودن و مبحث بندی ، کتاب زبان انگلیسی مبتکران به تالیف دکتر شهاب اناری هستش که میتوانید از فروشگاه اینترنتی آسان کنکور تهیه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.