تفریح در دوران کنکور باید چگونه باشد؟

تفریح دردوران کنکور از موضوعات بسیار مهم و حساس هستش که میبایست توجه خاصی به این مهم داشته باشیم. بسیاری از دانش آموزان به غلط می پندارند که  دردوران مطالعاتی کنکور باید به طور کامل تفریحاتشونو کنار بذارن و فقط بچسبن به درس و مطالعه کنن،اما این تصور کاملا غلطه،تفریح، به خصوص در ماه های تابستان، نوروز و خرداد ) که دوران طلایی محسوب می شوند واسه ادامه ی مطالعه ضروریه زیرا در غیر اینصورت ما ممکن است از خواندن درس خسته شویم و نتوانیم تمام تمرکز خود را روی درس خواندن بگذاریم این خیلی مهم است که بتوانیم تعادل و توازن را در امور زندگی خود رعایت کنیم زیرا در همه ی امور رعایت تعادل ضروری است.

 

اگر در دوران کنکور تفریح نکنیم چه اتفاقی رخ می دهد؟

تفریح(به خصوص تفریحات مورد علاقه) بعد از یه مطالعه سنگین و خسته شدن مغز کاملا ضروریه!!! به طوری که بعد از یک مدت بدن تفریح و مطالعه پیوسته دانش آموز به طور کلی از درس و کنکور دلزده می شود.

تفریح در دوران کنکور چه زمانی لازم است؟

ما توصیه میکنیم معمولا بعد از یک مطالعه خسته کننده، یک موسیقی لذت بخش و دلنواز گوش کنید و یا تفریحات کوتاهی که مورد علاقتون هست رو انجام بدین تا ذهنتون آروم بشه.بعد از خوردن یک تنقلات سالم مثل آجیل و چهار مغز که باعث بالارفتن کارایی مغز میشه دوباره شروع به مطالعه کنید،البته زمان تفریح در روزهای تعطیل می باید کمی بیشتر باشد.

همچنین سعی کنید در آخر هفته زمانی رو اختصاص بدین به ورزش کردن ویا هم صحبتی با دوستانتون و خودتون روبرای هفته آینده آماده کنید.

 

مدت زمان تفریح کنکوری ها چه قدر باید باشد؟

مدت زمان تفریح برای کنکوری ها باید مفید تر و کوتاه تر از سایرتفریحات باشه. یعنی دانش آموز نباید از زمان مطالعش برای تفریح کم کنه.تفریح مفید تفریحی هستش که باعث آرامش ما بشه نه اینکه باعث بشه حواس دانش آموز پرت بشه ،دانش آموز بعد از یک مطالعه سنگین تفریح کوتاهی رومیبایست  انجام بده تا از دلزدگی جلوگیری کنه.

 

در دوران کنکور چه تفریحاتی رو نباید انجام داد؟

تفریحات باید طوری باشه که فکر دانش آموز رو مشغول و درگیرنکنه و در هنگام مطالعه تمرکز دانش آموز را از بین نبرد.تفریحاتی مثل دنبال کردن سریال های طولانی و …. به شدت برای تمرکز در زمان مطالعه ضرر دارد.

امیدوارم از دوران کنکورتون لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.