دوران طلایی تابستان

سلام به همه شما عزیزان کنکوری. در این مقاله قصد دارم راجع به دوران طلایی کنکور صحبت کنم، البته منظورم از دوران طلایی، تابستان است نه نوروز! چرا که هم زمان زیادی برای مطالعه و پیشرفت دارید و هم برنامه شما خالی‌تر است و دچار تداخل زمانی نمی‌شوید. در ضمن با توجه به اینکه در این ایام اکثرا دانش‌آموزان بی خیال درس خواندن هستند شما به راحتی می‌توانید از بقیه جلو بزنید. بنابراین شما با یک مقایسه کوچک بین تابستان و نوروز، متوجه خواهید شد که نوروز بر خلاف تبلیغاتی که می‌شود به هیچ وجه دوران طلایی نیست!!!

بهترین برنامه برای تابستان کنکور

قاعدتاً شما در حال حاظر امتحانات یازدهم را پشت سر گذاشته‌اید و یکی از نگرانی‌هایتان فراموشی مطالب سال دهم است (دقیقا منم همین نگرانی را در سال کنکورم داشتم).

تابستان یک فرصت خیلی عالی برای بازیابی و تکمیل مطالب پایه هست و شما باید به نحوی برنامه‌ریزی کنید که یادگیری سال دهم و یازدهم‌تان کامل شود. تاکید می‌کنم “یادگیری”

منظورم از یادگیری، یعنی مبحثی در دروس پایه وجود نداشته باشد که بلد نباشید البته به هیچ وجه نگران فراموشی‌های گذرا و یا موارد تکمیلی نباشید چرا که شما مجددا از مهر ماه دروس پایه را همزمان با دوازدهم شروع خواهید کرد.

تابستان دوازدهم بخونم یا نه؟

طی این ۹۰ روز طلایی تمرکز شما باید روی پایه باشد نه سال‌دوازدهم. یعنی اینکه یا دوازدهم را کلا نخوانید یا اگر قصد خواندنش را دارید، کل دوازدهم را مطالعه نکنید. توصیه من اینست که اصلا نگران دوازدهم نباشید چرا که اگر پایه شما قوی باشد از مهرماه تا قبل از عید، دوازدهم به راحتی جمع می‌شود و اگر فرصت مطالعه کافی دارید و می‌خواهید مهرماه را با خیال راحت شروع کنید پیشنهاد می‌کنم که حداکثر یک چهارم ابتدایی دوازدهم را مطالعه کنید.

 

آزمون آزمایشی در تابستان

شرکت در آزمون‌های آزمایشی را حتما از تابستان شروع کنید. آزمون پیشنهادی من قلم‌چی است چرا که برنامه‌اش تا حد زیادی قابل قبول است. اگر شما طبق برنامه قلم‌چی پیش بروید در ایام تابستان می‌توانید هم پایه را ببندید و هم دوازدهم را پیش‌خوانی کنید.

ساعت مطالعه در تابستان کنکور

مثل همیشه تاکید می‌کنم که آهسته و پیوسته پیشروی کنید. سنگ بزرگ نشانه نزدن است! پس از شروع طوفانی شدیدا پرهیز کنید.

به نظرم در روزهای تعطیل که زمان شما آزاد است بین ۷ الی ۹ ساعت مطالعه مفید، عدد معقول و مناسبی است. در صورتی که بخشی از زمان شما با کلاس‌های مدرسه و … اشغال می‌شود، سعی کنید نصف زمان باقی مانده را به مطالعه اختصاص دهید. مثلا از ۸ ساعت وقت آزاد خود، ۴ ساعت مطالعه مفید بیرون بکشید.

در پایان امیدوارم که قدر دوران طلایی تابستان‌تان را بدانید و با یک پایه قوی به استقبال مهرماه بروید چرا که اگر از این فرصت استفاده نکنید در آینده حتما حسرتش را خواهید خورد…

با آرزوی موفقیت برای شما عزیزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.