چند نکته درباره پذیرش با سوابق تحصیلی آزمون سراسری ۱۳۹۹

همان گونه که خوانندگان گرامی اطلاع دارند، ثبت‌نام و انتخاب رشته برای شرکت در پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال ۱۳۹۹ از روز سه‌شنبه ۲۰ اسفند ماه (فردا) آغاز می‌شود؛ بنابراین، شایسته دیدیم که این ستون را به یادکرد چند نکته در این باره اختصاص دهیم.

این نکات به شرح زیر است:
۱- ثبت‌نام و انتخاب رشته برای گزینش در رشته‌های تحصیلی پذیرش صرفاً براساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال ۱۳۹۹ از فردا بیستم اسفند ماه آغاز خواهد شد و مهلت ثبت‌نام در این پذیرش تا پایان تابستان ۱۳۹۹ (سی و یکم شهریور ماه سال آینده) ادامه خواهد داشت.

۲- تمام داوطلبان و متقاضیان می‌توانند، براساس ضوابط و شرایط درج شده در دفترچه راهنمای مربوط به پذیرش دانشجو صرفاً براساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی یا کل دیپلم براساس توضیحات مندرج در دفترچه راهنما) در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، در روزهای فوق به پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان مراجعه و نسبت به ثبت‌نام و تکمیل فرم انتخاب رشته (حداکثر ۱۰۰ کدرشته) به روش اینترنتی، اقدام کنند.

۳- داوطلبان شرکت در این پذیرش، لازم است که برای آگاهی از فهرست کدرشته محل‌های مربوط به پذیرش در رشته‌های تحصیلی صرفاً براساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی، به پایگاه اطلاع‌رسانی مرکز سنجش و پذیرش این دانشگاه مراجعه کنند.

۴- داوطلبان‌ متقاضی‌ شرکت‌ در پذیرش دانشجو صرفاً براساس سوابق تحصیلی، باید به‌ موقع‌ و در مهلت‌ مقرر، ضمن مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش و دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام از طریق این پایگاه، نسبت به پرداخت هزینه مربوط به ثبت‌نام و انتخاب رشته از همین پایگاه با استفاده از کارت‌های بانکی عضو شتاب، و همین طور تهیه فایل عکس اسکن شده خودشان براساس توضیحات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و ثبت‌نام و انتخاب رشته از طریق سایت اینترنتی سازمان اقدام کنند.

۵- داوطلبان‌‌ شرکت‌ در این پذیرش، باید دارای دیپلم نظام آموزشی جدید ۳-۳-۶ (حداکثر تا تاریخ ۳۱/۶/۱۳۹۹) بوده یا دارنده مدرک پیش‌دانشگاهی (حداکثر تا تاریخ ۳۱/۶/۱۳۹۹) باشند، و یا آنکه دیپلم نظام قدیم یا مدرک کاردانی (فوق دیپلم) دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و کاردانیپیوستهآموزشکده‌هایفنی و حرفه‌ای داشته باشند.

۶-دارندگان دیپلم فنی و حرفه‌ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان، که فاقد مدرک پیش‌دانشگاهی یامدرک کاردانی هستند، حق ثبت‌نام و شرکت در این مرحله را ندارند و درصورت ثبت‌نام و انتخاب رشته در این پذیرش، به عنوان متخلف شناخته شده و برابر ضوابط با آنان برخورد خواهد شد.

۷- شایسته است که متقاضیان شرکت در این پذیرش، معدل کل یا کتبی خود را (براساس توضیحات درج شده در دفترچه راهنما) به صورت صحیح درتقاضا نامه ثبت‌نام اینترنتی درج کنند، زیرا درصورت مغایرت معدل کل یا معدل کتبی واقعی بامعدل کل یا معدل کتبی اعلام شده در تقاضا نامه ثبت‌نامی، از ثبت‌نام پذیرفته‌ شدگان ممانعت شده و قبولی آنها نیز لغو میشود.

۸- داوطلبان، مجاز هستند که بدون توجه به نوع مدرک دیپلم یا پیش‌دانشگاهی، از تمام گروه‌های تحصیلی و رشته‌های درج شده در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و پذیرش صرفاً براساس سوابق تحصیلی (گروه‌های تحصیلی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان‌های خارجی) نسبت به انتخاب کدرشته‌های مورد علاقه خود در یک فرم انتخاب رشته اقدام کرده و آنها را براساس علاقه در اولویت‌های مورد نظر در تقاضانامه یاد شده درج کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.