مواد مغذی برای حفظ آرامش یک کنکوری

۱-اکثر ما ایرانیها علاقه زیادی به خوردن عسل داریم مخصوصا عسل طبیعی این ماده مغذی که شاید کمتر کسی با خواص معجزه آسای این ماده آشنا هستش عسل دارای مقادیر زیادی اسید آمینه تریپتوفان است که باعث کاهش شدید استرس و حفظ و بیشتر شدن آرامش در بدن می شود عسل را میتوان به عنوان داروی ضد استرس استفاده کرد این ماده مغذی داری مقدار زیادی پتاسیم است که باعث افزایش آرامش در مغز انسانها می شود.

۲-اسفناج را در سبد غذایی خود قرار دهید این ماده مغذی دارای ویتامین B۶ هست که به حفظ و کنترل روان و اعصاب ما بسیار کمک میکند همچنین دارای مقادیر زیادی منیزیم و مواد معدنی هستش.

۳-آجیل مغز بخورید زیرا کمبود موادی مانندسلنیوم باعث افزایش استرس در بدن انسان می شودو چون آجیل و مواد غذایی مانند قارچ و تن ماهی وماهی سالمون دارای مقدار مناسبی سلنیوم هستند پس مصرف این مواد مغذی رو فراموش نکنید.

۴-موز حاوی مقادیر فراوانی پتاسیم است .پتاسیم باعث میشود عمل تبادل اکسیژن در خون راحتتر انجام شود و کمک می کند تا شما آرامش بیشتری داشته باشید همچنین موز باعث افزایش نشاط و شادابی در بدن شما می شود.

۵-جگر دارای مقادیر زیادی ویتامین B۱۲ هستش که نتایج تحقیقات نشان داده که این ویتامین برای درمان افسردگی و بی نشاطی بسیار موثر است.

۶-چای سیاه بنوشید نتیجه تحثیقات نشان داده کهنوشیدن چای سبز باعث کاهش استرس بخصوص در مردان می شود.

۷-شکلات سیاه حاوی فنیل‌اتیل‌آمین، آناندامید، تئوبرومین و کافئین است و برای همین هم روی اخلاق و رفتار افراد تأثیر می‌گذارد. فنیل‌اتیل‌آمین و آناندامید نشاط آور است و ضد افسردگی هستش.

زمانی که ما عاشق می‌شویم بدن‌مان این عنصر دوم را تولید می‌کند. کافئین و تئوبرومین نیز تحریک کننده‌ی بدن و مغز است. برای اینکه شاد باشید شکلات سیاه بخورید و البته به مقدارکم استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.