اهمیت کلاس درس برای داوطلبان کنکور سراسری

اهمیت کلاس درس برای موفقیت هر چه بیشتر

در سال کنکور اکثر قریب به اتفاق داوطلبان آزمون سراسری بخشی از ساعات روزانه خود را در کلاس درس سپری می کنند در این بین بسیارند داوطلبانی که نسبت به تدریس استاد در کلاس درس بی توجه هستند و مطالب تدریس شده را خودشان در منزل از ابتدا مطالعه می کنند و وقت زیادی را از دست می دهند. در زیر توصیه هایی برای این دست از داوطلبان داریم که به اهمیت کلاس درس و گوش دادن و حضور فعال در آن پی ببرند و با نشاط بیشتری در کلاس درس حاضر شوند.

۱- توصیه می شود داوطلبان درس هایی که در یک روز دارند را شب قبل حتما مباحث پیشین آن درس ها را از روی خلاصه ها و نت هایی که از سر کلاس برداشته اند مرور کنند.

۲- قبل از ورود به کلاس مطالبی که استاد تصمیم به تدریس آن ها را دارد در حد ۱۰ دقیقه پیش خوانی کنند تا با دید باز نسبت به مطلبی که قرار بر تدریس آن است وارد کلاس شوند

۳- بهتر است که روحیه خوب برای حضور در کلاس درس داشته باشند و با تمرکز به گوش دادن مطالب بپردازند.برای این کار نشستن در ردیف های ابتدایی و وسط کلاس درس و نگاه کردن به استاد کمک خواهد کرد

۴- در سر کلاس درس حتما به نت برداری از تدریس استاد بپردازند که بسیار مفید خواهد بود چرا که استاد مهم ترین مطاب را با تاکید بیشتری تدریس می کند چرا که با توجه به سوابقی که در کنکور دارد از مباحثی که بیشتر مورد توجه طراحان آزمون سراسری هستند خبر دارند هم چنین اساتید در حین تدریس به مطالب مرتبط با مطلب مورد نظرشان نیز اشاره می کنند که همه این ها کمک بسیار زیادی به داوطلب کنکور سراسری خواهد کرد تا با مباحث ترکیبی بیشتر آشنا شوند.

۵- توجه به این نکته برای داوطلبان کنکور سراسری حایز اهمیت است که با یاد گیری مطالب در سر کلاس درس دیگر نیاز به خواندن کامل مباحث ندارند و در منزل با مطالعه سریع نت هایی که سر کلاس درس برداشته اند می توانند باقی وقت خود را به تست زنی بپردازند و با ریزه کاری های مطلب مورد نظرشان آشنا شوند که این کار در دروس محاسباتی مثل ریاضی و فیزیک بسیار مفید خواهد بود.

۶- توصیه می شود در زمان هایی که مطالب سنگینی توسط استاد تدریس می شود به راحتی دست از گوش دادن نکشید و با جدیت بیشتری به استاد گوش دهید و مطالب را فرا بگیرید.

۷- هر استادی با توجه به سطح علمی دانش آموزانش مطالب را در سر کلاس درس باز می کند پس این شما هستید که می توانید معلم خود را به تدریس نکات هر چه بیشتر مطلب مورد نظرش تشویق کنید برای این کار حتما به استاد خود درباره مطلب مورد نظر بازخورد بدهید و فقط یک شنونده خنثی در سر کلاس درس نباشید.

۸- حتما مطالبی که در کلاس درس تدریس می شود را در منزل مورد بررسی قرار دهید اینکار می تواند با خواندن نت هایی که از سر کلاس درس برداشته اید باشد و یا خلاصه نویسی و هم چنین زدن تست .اینکار باعث تثبیت هر چه بیشتر مطالب در ذهن داوطلب خواهد شد و به نتیجه گرفتن بهتر آن کمک بسیاری خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.