بهترین روش افزایش تراز در آزمون گزینه دو

افزایش تراز گزینه دو

از مهم ترین ابزار هایی که برای موفقیت یک داوطلب کنکوری در آزمون سراسری می توان نام برد شرکت منظم در آزمون های آزمایشی است. در بازار کنکور موسساتی هستند که اقدام به برگزاری آزمون های آزمایشی در زمینه کنکور می کنند که در این بین می توان به موسسه گزینه دو اشاره کرد. این موسسه در این سال‌ها جزو برترین گروه‌ها در زمینه برگزاری آزمون های آزمایشی بوده است.

از مهم ترین رکن هایی که یک آزمون آزمایشی را استاندارد می کند می‌توان به سوالات هم سطح با کنکور سراسری اشاره کرد، آزمون آزمایشی گزینه دو از این نظر بسیار قوی کار کرده است و طبق نمودار های مقایسه ای که توسط این موسسه ارائه شده است شاهد این بوده‌ایم که سوالات بسیار خوب و با کیفیتی در آزمون توسط طراحان به کار می‌برد.

آزمون گزینه دو برنامه راهبردی بسیار خوبی دارد که در زمان مناسب دروس را تمام می کند و برنامه آزمون‌های جامع و مرورهایی که در برنامه راهبردی قرار داده است بسیار کارآمد است. از طرفی با توجه به رغبت داوطلبان برای شرکت در این آزمون باعث شده است که جامعه آماری مطلوبی برای سنجش داوطلبان و رقابت آن‌ها فراهم شود. البته که از کارنامه های جامع و مختلفی که بعد از هر آزمون برای هر داوطلب ارائه می دهد هم نمی توان به سادگی گذشت و از حسن‌های آزمون های آزمایشی موسسه گزینه دو است.

برای موفقیت در آزمون های گزینه دو چکار کنیم؟

برای موفقیت در هر آزمون آزمایشی‌ از جمله آزمون گزینه دو چند راهکار ساده و کاربردی وجود دارد که با عمل کردن به آن‌ها مطمئناً نتیجه اش را خواهید دید. از این راهکار ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

یادگیری مطالب در سر کلاس درس

این کار اصلی‌ترین امر برای موفقیت هر داوطلب است که البته کنکوری‌ها به سادگی از آن می گذرند. از این پس مطالب را در سر کلاس درس با جدیت فرا بگیرید و از مطالبی که توسط دبیر یا استاد مربوط به هر درس ارائه می شود یادداشت بردارید.

مطالعه متناسب با هویت هر درس

دروس در کنکور به دو دسته کلی محاسباتی و استدلالی و دروس حفظی و خواندنی تقسیم می شوند و به طبع نحوه یادگیری و فراگیری هر درس متفاوت است. به عنوان مثال درسی مانند ریاضی و یا فیزیک را بهتر است بعد از یادگیری ابتدایی فرمول ها و نکات حتما اقدام به تست زنی در تعدا زیاد کنید. برای درسی مثل زیست‌شناسی، تاریخ و جغرافیا و دین زندگی خواندن و مرور هر چه بیشتر مطالب می تواند مفید باشد. در این راستا ما نحوه مطالعه هر درس را به تفکیک در سایت محصل ایرانی قرار داده ایم. شما می توانید برای یادگیری نحوه مطالعه کاربردی هر درس به قسمت روش‌ مطالعه دروس مراجعه کنید.

تست زنی به صورت حرفه ای

تست زنی برای هر درس قائده و روش خاص خود را دارد. برای هر درس بعد از یادگیری توصیه داریم حتما اقدام به زدن تست های آموزشی بکنید. تست هایی که زمان رکن اصلی آن نیست و هدف اصلی آن یادگیری و تسلط به مباحث هر درس است. در این مرحله داوطلب می‌بایست به یادداشت برداری از نکته هایی که هنگام تست زنی به دست می آید بکند و تمام جنبه های هر مطلب را فرا بگیرد. در مرحله بعدی بهتر است داوطلب تعداد تست های مشخصی را در زمان معین پاسخ دهد تا از این طریق هم سرعت عمل و هم دقت داوطلب در پاسخ گویی به سوالات افزایش یابد.

از خلاصه برداری غافل نشوید!

در انتهای یادگیری هر مبحث و تسلط به تمام جنبه های آن و انجام ریزه کاری ها اقدام به خلاصه برداری از آن مطلب کنید. این خلاصه ها در فواصل ۲ تا ۳ روزه تا آزمون منبع مناسبی برای تکرار مطالب آموخته شده توسط شما دارد. شک نکنید خلاصه ها سکوی پرتاب شما در آزمون‌های جامع و هم چنین در زمان جمع بندی دروس خواهد بود.

هنر آزمون دادن را یاد بگیرید

خیلی از داوطلبان علی رغم اینکه مطالعه بسیار خوبی را در فواصل آزمون های آزمایشی انجام می دهند اما در سر جلسه آزمون آزمایشی اغلب با کمبود وقت و یا با بی‌دقتی تست های زیادی را از دست می دهند. این جاست ما بر تست زدن تاکید می‌کنیم. به شما توصیه می‌کنیم تکنیک های آزمون دادن از جمله تکنیک زمان های نقصانی و یا تکنیک ضربدر و منها را یاد بگیرید.

 

هر داوطلب باید استراتژی خاص خود را در آزمون دادن داشته باشد. بداند که با کدام درس شروع کند مسیر بهتری را طی می کند. سعی کنید در آزمون های خود یک هنرمند به معنای واقعی کلمه باشید. توجه داشته باشید که همه تست ها نمره یکسانی دارند و اصلا درست نیست که وقت خود را صرف سوالات سخت و دشوار هر درس کنید تا با اتمام زمان آن درس از پاسخ گویی به سوالات ساده باز بمانید. یاد بگیرید که از روی سوالات سخت که زمان زیادی برای پاسخ به آن‌ها صرف می‌شود بگذرید. بعد از پاسخ گویی به تست های آسان می‌توانید تست‌های دشواری که علامت گذاری کرده اید را پاسخ دهید.

در هفته انتهایی آزمون گزینه دو چکار کنیم؟

حتما مروری بر مطالبی که خوانده‌اید داشته باشید. مرور مطالب هر چه بیشتر باشد باعث تسلط هر چه بهتر و بیشتر شما بر روی مباحث می شود. بهترین منبع برای مرور مطالب خلاصه هایی است که در طول هفته های گذشته نهیه کرده‌اید.
تست هایی را که در زمان تست زنی به هر دلیلی موفق به پاسخ دهی به آن ها نشده اید و علامت دار کرده اید را مجدد پاسخ دهید.
تست زمان دار را فراموش نکنید که از نان شب هم برایتان واجب تر است و با انجام این کار خودتان را قبل از برگزاری آزمون گزینه دو در منزل می سنجید و نقاط ضعف خود را بهتر می شناسید و از تکرار اشتباهات سهوی در سر جلسه آزمون آزمایشی جلوگیری می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.