روش مطالعه دین و زندگی کنکور

روش مطالعه دین و زندگی و کلا درس دین و زندگی یکی از دروس راحت و البته بسیار مهم در ایجاد رتبه برتر می باشد لذا دانستن و یادگیری روش و تکنیک های مناسب جهت مطالعه ی این درس و کسب درصدهای بالا بسیار مهم است.

توصیه می کنم در ابتدا مطلب زیر را بخوانید و سپس ادامه ی این متن را با دقت مطالعه نمایید :

روش مطالعه دین و زندگی توسط مانا ماسفی – رتبه ۷ منطقه ۱ :

دین و زندگی: ابتدا سعی می‌کردم عمیق بخوانم و دقت زیادی بگذارم . در آخر یاد گرفتم که به جای یک بار عمیق خواندن ، چند بار سطحی‌تر مطلب را بخوانم تا مطلب در ذهنم بماند.

روش مطالعه دین و زندگی توسط محمد رضا غلامی – رتبه ۱۰ منقه ۲ :

دین و زندگی: متأسفانه در این درس با مشکل مواجه بودم، فقط ۵ شنبه‌ها قبل آزمون این درس را مطالعه می‌کردم تا با اصلاح روش مطالعه و تقسیم بندی آن به چند نوبت ، توانستم به موفقیت برسم.

روش مطالعه دین و زندگی توسط امیر حسین پارسایی – رتبه ۷ ، منطقه ۳:

روش ابتدایی: مطالعه کتاب درسی و حفظ مطالب آن بدون توجه به مفهوم و ارتباط مطالب و دقت نکردن بر روی مبحث ترجمه

روش اصلاحی: استفاده از کتب کمک درسی و یادگیری آیات به صورت ترجمه محور و پیدا کردن کلیدهای تفسیری که مباحث و مبانی خاصی را در آیات باعث می شود.

 

روش مطالعه دین و زندگی توسط عبدالکریم حاج قادری – رتبه ۳ منطقه ۳ :

دین و زندگی: در ابتدای مطالعه دین و زندگی بیش‌تر از کتاب درسی می خواندم و به آیات توجه کمی داشتم بعد از تعویض چندین کتاب دین و زندگی، با استفاده از کتاب جامع همگان توانستم روش مطالعه درست درس دین و زندگی را بیاموزم و با استفاده از نمودارها و روش شاخه بندی و روش درختی و با استفاده از بخش مفاهیم آیات این کتاب که بیش‌ترین قرابت را به سوالات کنکور سراسری داشت و با مطالعه مداوم و درست درس دین و زندگی توانستم درصد قابل قبولی در کنکور سراسری کسب نمایم.

 

روش مطالعه دین و زندگی توسط احمد صوفی محمودی – رتبه ۴ شاهد :

معارف: برای معارف فکر می‌کردم تنها حفظ کردن صرف مطالب کتاب کافی است و خیلی به برقراری ارتباط بین درس ها ، فکر نمی‌کردم. وقتی نتیجه بسیار ضعیفم را در این درس دیدم ، به تغییر روش مطالعه در این درس فکر کردم و مفهومی‌تر این درس را خواندم و خیلی زود نتیجه دل خواهم را در این آزمون‌ها کسب کردم.

 

روش مطالعه دین و زندگی توسط صدیقه مؤیدی – رتبه ۸ شاهد :

دین و زندگی: این دو درس نیاز به مطالعه فراوان دارد ، بارها باید خواند تا نکات ریزش را دریافت طوری که تسلط یافت و در آخر هر سه کتاب را بهم مسلط کرد و به نکات مرتبطش که در سال های دیگر هم به چشم می خورد توجه کنیم ، توصیه می کنم این دو درس را زمان های نزدیک به آزمون کانون خیلی بیش تر بخوانیم چون این دو درس بسیار فرار هستند.

 

روش مطالعه دین و زندگی توسط فاطمه زرندی – رتبه ۴ شاهد :

دین و زندگی: در ابتدا سعی می کردم مطالب را یاد بگیرم اما با توجه به سؤالات که دیدم ، متوجه شدم در این درس بیش از یادگیری ، حفظ کردن نتیجه می‌دهد بویژه در بحث آیات و روایات ، حتی متن درس‌ها هم باید حفظ شود.

 

مهمترین نکته در روش مطالعه دین و زندگی :

بار اولی که شروع به مطالعه یک درس از دین و زندگی می کنید خیلی مهم است لذا در این مرحله با دقت و تمرکز بخوانید . به این صورت که ابدا یک دور از روی متن درس و آیه ها مطالعه کنید . توجه داشته باشید که در این مرحله هدف این است که با کلیات درس بیشتر آشنا شوید .

نکات مهم را علامت بزنید و زیر نکات خیلی مهم خط بکشید. توصیه ی اکید داریم که دین و زندگی را فقط از روی کتاب درسی بخوانید تا ذهن به کتاب درسی و مکان قرارگیری آیات و روایات عادت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.