شروعی تازه از دی و بهمن ماه

طیف بزرگی از داوطلبان کنکور سراسری ممکن است تا به همین جای کار مطالعه خوبی رو تجربه نکرده باشند و منتظر فرصتی بوده باشند تا بتوانند عقب ماندگی خود را نسبت به سایر رقبای خود در مسیر کنکور جبران کنند. دی ماه که فصل امتحانات است از بهترین زمان های جبران عقب ماندگی های درسی است و به نوعی اولین ایستگاه جبرانی همه داوطلبان است. در این فرصت سه هفته ای که داوطلبان اکثرا وقت خود را در منزل سپری می کنند فرصت دارند تا با برنامه ریزی اصولی تمام نقطه ضعف های خود را در تمام دروس به ویژه دروس پیش دانشگاهی ۱ جبران کنند و از بهمن ماه با قدرت به استقبال دروس پیش ۲ بروند. در نوشته زیر سعی داریم تا با ذکر نکاتی شما را در این مسیر مطالعاتی سه هفته ای یاری کنیم.

تحلیل خود با دفتر برنامه ریزی

بهتر است داوطلبان در همین ابتدای کار دفتر برنامه ریزی خود را که در طول سال اقدام به پر کردن آن کرده اند را نگاهی بیندازند و درس هایی که مطالعه کرده اند و یا حتی به رغم مطالعه زیاد ولی در آزمون آزمایشی به دلایل مختلف نتیجه مناسب کسب نکرده اند را در الویت برنامه مطالعاتی خود قرار دهند.

مرور دروس مطالعاتی

برای دروس حفظی و مطالعاتی بهتر است به مرور و تکرار سر تیتر های کتاب درسی بپردازند و همچنین خلاصه هایی که از مطالب مهم مطالب این دروس تهیه کرده اید را مرور کنید و در صورت نیاز خلاصه هایتان را تکمیل تر کنید و مطالبی را که در کتاب مارکر کرده اید، مجددا مرور کنید. تکرار هر چه بیشتر مطالب این دروس به تثبیت آن ها در حافظه بلند مدت شما بیشتر کمک می کند. علاوه بر مرور از تست زنی هم در این دروس غافل نشوید. تست هایی که در طول سال در آزمون های آزمایشی درس پاسخ نداده اید را مجددا بررسی کنید.

مرور دروس محاسباتی

برای دروس محاسباتی بهتر است پس از مرور خلاصه هایی که دارید برای مرور این دروس از تست زنی استفاده کنید. توصیه می شود هم به تست زنی آموزشی و هم تست زنی زمان دار (آزمونی) بپردازید. منبع تست هایی که بررسی می کنید بهتر است علاوه بر تست های کتاب کمک آموزشی خود تست های آزمون های آزمایشی خود را مجدد حل و بررسی کنید.

اهمیت دروس ویژه در دی ماه

در درس هایی مثل زیست شناسی در رشته تجربی و یا درس ریاضی در رشته ریاضی و فیزیک علاوه بر مطالعه مباحث پیش دانشگاهی ۱ بهتر است مروری بر تمامی آموخته های خود داشته باشند. منظور از نگاه ویژه به این دروس این است که ساعاتی را مخصوص مطالعه این دروس در ۲۴ ساعت شبانه روز کنار بگذارید.

هم چنین درس عربی که در این بازه زمانی اکثر داوطلبان آن را مطالعه نمی کنند و دلیلشان این است که جزو دروس پیش دانشگاهی نیست اما بهتر است به وسیله تست زنی در حجم های کم ولی هر شب به مرور این درس بپردازید و مطمئن باشید نتیجه آن را خواهید دید.

تکرار مکررات

برای موفقیت بیشتر در کنکور سراسری تکرار هر چه بیشتر مطالب و خلاصه هایی که تهیه کرده اید به شما بیشتر کمک می کند تا مطالب در حافظه بلند مدت شما بهتر ثبت شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.