روزی چند ساعت زیست بخونم

در این مقاله میخواهم در مورد ساعت مطالعه زیست صحبت کنم. یک دانش آموز کنکوری روزی چند ساعت زیست مطالعه می‌کند؟

در پاسخ به این سوال باید عرض کنم عدد مشخصی وجود ندارد بلکه بستگی به شرایط خود دانش آموز دارد. اگر شما یک فارغ التحصیل رشته ریاضی فیزیک هستید و قصد دارید در کنکور تجربی شرکت کنید قاعدتا باید وقت بیشتری را برای مطالعه زیست صرف کنید حتی باید تا ۴۰ درصد ساعت مطالعه خود را به زیست اختصاص دهید.

ولی اگر شما دانش‌آموز رشته تجربی هستید و از پایه زیست خوب و همچنین معلمان زیست خوب برخور دارید و از فیلم‌های آموزشی خوبی استفاده می‌کنید، مسلما با روزی میانگین نیم ساعت هم می‌توانید در درس زیست موفق شوید.

پاسخ به این سوال و سوالات مشابه به این که مثلا روزی چند ساعت فیزیک، ریاضیی و …. بخوانیم؟، خیلی ساده می‌باشد؛ شما بایستی آزمون آزمایشی شرکت کنید تا از اوضاع درسی خود مطلع شوید. مثلا اگر شما ریاضی ۱۰ درصد و زیست ۷۰ درصد می‌زنید، باید بین این دو درس، یک تعادل برقرار کنید تا تراز شما در حالت بهینه قرار بگیرد؛ مثلا اگر زیست را ۶۰ درصد و ریاضی را ۴۰ درصد بزنید مسلما رتبه و تراز بهتری نسبت به حالت اول کسب می‌کنید. در کل باید خود شما پاسخ این سوال را تحلیل کنید که ساعت مطالعه زیست را افزایش دهید یا خیر؟ یا باید از مشاوردرسی خود کمک بگیرید.

در کل باید خاطر نشان کنم که، در یک روز تعطیل شما ۸ ساعت مطالعه دارید، ۱ الی ۲ ساعت برای مطالعه زیست متناسب با اهمیتش کفایت می‌کند.درس زیست در زیر گروه ۱ اهمیت زیادی دارد( که دارای ضریب ۴ است و در عدد ۳ که ضریب اختصاصی است ضرب می‌شود).ولی ضریب زبان انگلیسی ۲، عربی ۲، ادبیات۴، دین و زندگی ۳ است. در نتیجه باید به ضرایب دروس در زیر گروه ها توجه کنیم.دروسی که دارای ضریب بالایی می‌باشند مثل زیست یا شیمی قاعدتا باید وقت بیشتری برای مطالعه آنها صرف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.