حرفهای شنیدنی رتبه ۲۵۳ کنکور

حرف های شنیدنی رتبه ۲۵۳ کنکور از آبدان

داوطلب ساکن شهر آبدان شهرستان دیر که توانست در ماراتن سخت کنکور سراسری با پشت سرگذاشتن سایر رقبا رتبه ۲۵۳ گروه آزمایشی علوم ریاضی منطقه سه کشور را کسب کند، حرف های شنیدنی دارد.

به گزارش اتحادخبر؛ فاطمه آبدونی در گفت وگو با ایرنا اظهارکرد: شرایط کنکور سراسری امسال در رشته ریاضی دروس اختصاصی خصوصا درس شیمی سطح دشواری داشت ولی دروس عمومی برای من ساده بود در درس ریاضی روند برخی سوالات تغییر کرده بود وسوالات اندکی وقت گیر شده بودند.

وی گفت: با توجه به اینکه در آزمون های جمع بندی کانون رتبه هایم نزدیک به رتبه ی کنکورم بود تا حدی انتظار چنین رتبه ایی را داشتم امااین اواخر قبل از اعلام نتایج کنکور احساس می کردم رتبه ام بدتر از این باشد.

وی در رابطه با بیشترین و کمترین درصد کنکور اظهارداشت: بیش ترین درصد من مربوط به معارف و کمترین درصد مربوط به ریاضی بود.

آبدونی در ارتباط با رشته و دانشگاه انتخابی خود برای ادامه تحصیل گفت: من دوست دارم در رشته برق در یکی از دانشگاه های خوب ایران ادامه تحصیل بدهم که بستگی به نتایج انتخاب رشته دارد.

وی افزود: روش مطالعه ی هر درس و هر شخص مخصوص خود اوست اماپشتکار وتداوم در مطالعه بسیار مهم است و در هنگام مطالعه باید تمرکز روی درس مورد مطالعه باشد و برنامه ریزی باید منظم باشد و به گونه ای تنظیم شود که هر چند وقت یک بار دروس مرور شود. من از برنامه راهبردی کانون استفاده می کردم و واقعا از برنامه ریزی کانون راضی بودم.

آبدونی در خصوص نقش خانواده در موفقیت خوداظهارداشت: عامل اصلی موفقیت من پدر ومادرم بودند باتوجه به اینکه من در شهر آبدان زندگی می کنم و سال دوم و سوم دبیرستان را درمدرسه نمونه دولتی اهرم وسال گذشته را در دیر درس خواندم مجبور بودم هرروز مسیر ۳۵ کیلومتری تا شهر دیر را بروم و برگردم بیشترین زحمت این ماجرا بر عهده ی پدرم بود ودر خانه مادرم نقش پررنگتری داشت و از همه جهت من را حمایت می کرد.

وی در خصوص برنامه ریزی درسی خود گفت: برای من خیلی تاثیر گذار بودبرنامه ریزی خوب و آزمون های مداوم کانون کمک بسیاری به من کرد و مهمترین چیز برای موفقیت در کنکور برنامه ریزی خوب و تلاش برای اجرایی کردن برنامه است و توصیه من به داوطلبان این است که بسیاری ازکارهای غیر ضروری را کنار بگذارند واین وقت ها را به مطالعه اختصاص بدهند.

این داوطلب کنکور بیان داشت: برای موفقیت در کنکور ابتدا باید برمطالب کتاب درسی مسلط بود سپس از کتابهای تست استفاده کرد خصوصا در دروس عمومی تاکید من بیش تر بر کتاب درسی بود و خواندن نماز در طول روز و پس از ساعاتی مطالعه به من آرامش می داد.

وی گفت: در پایان از خانواده ام و تمام دبیران وکسانی که مرا در این موفقیت یاری کردند تشکرمی کنم و به تمام کنکوری ها توصیه می کنم لحظه ها را غنیمت بشمارند.

شهرستان دیر در سال جاری ۱۲ داوطلب رتبه زیر هزار را در کنکورسراسری داشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.