تکنیک زمان های نقصانی – مدیریت زمان تست زنی

مقالات

تکنیک زمان های نقصانی چیست و چگونه انجام میشود

گفته شد که یکی از تکنیکهای کارآمد و مهم در کنکور تکنیک زمان های نقصانی است و باید همراه با تکنیک ضربدر منها و تکنیک استفاده از ۲ خودکار از این شیوه نیز استفاده شود. البته توصیه نمی‌کنیم همزمان از همه روشهای و شیوه های آموزش داده شده استفاده کنید اما بهتره که تمامی روشها را امتخات کنید و خود را مورد آزمایش قرار دهید.

تکنیک زمان های نقصانی اینطوریه که بخشی از زمان هر درس را برای آخر کار بزارید .یعنی که مثلاً درسهای عمومی هرکدام یک زمان داشته باشند شما باید از هر درس پنج دقیقه را ذخیره کنید . پیشنهادم اینه که ساعت پایان کار هر درس یک عدد رند باشه. این به این دلیله که در پایان زمان را گم کنید.

نکات مهم برای اسفاده از تکنیک زمان های نقصانی

  • زمان آزمون، حتما ساعت مچی ببند‌ید‌.
  • زمان‌های پایانی را برای هر د‌رس د‌ر بالای صفحه‌ی آزمون بنویسید‌.
  • زمان‌های پایانی را چند‌ د‌قیقه کم‌تر از وقت مقرر و قانونی د‌ر نظر بگیرید‌؛ به همین د‌لیل است که به این تکنیک، «زمان‌های نقصانی» می‌گوییم. د‌ر پایان، حد‌ود‌ ۱۵ د‌قیقه برای د‌رس‌های عمومی و بیش از ۳۰ د‌قیقه برای د‌رس‌های اختصاصی، وقت مرور برای سؤال‌های وقت‌گیر د‌ارید‌.
  • از این روش را د‌ر تمام آزمون‌های مجموعه‌ای که د‌ر منزل امتحان می‌د‌هید‌ و د‌ر آزمون‌های آزمایشی و به خصوص د‌ر کنکور اصلی، تکرار کنید‌. یعنی «زمان‌های نقصانی» را د‌ر بالای صفحه‌ی هر د‌رس بنویسید‌ و خود‌ را موظف به اجرای آن‌ها کنید‌.

فواید استفاده از تکنیک زمان های نقصانی

داوطلبین با استفاده از این تکنیک می توانند در زمان تست زدن به سوالاتی تمرکز و توجه کنند که تسلط و مهارت بیشتری در آنها دارند و دیگر لزومی نداره که همان ابتدا به تمام سوالات پاسخ بده.

داوطلبین در درس هایی مثل درس زبان و درس شیمی که آخر دفترچه‌های عمومی و اختصاصی هستند غالبا وقت کم می آورند که با استفاده از این تکنیک این مشکل بصورت کامل برطرف خواهد شد.

لذا با استفاده از تکنیک زمان های نقصانی دانش آموزان می توانند به تمام درسها برسند و وقت کم نیاورند.
دانش آموزان به سلیقه خود می‌توانند یکی از روشهایی تکنیک ضربدر منها و یا تکنیک زمان های نقصانی را برای مدیریت زمان استفاده کنند.

 

بازهم اگر سوالی در رابطه با تکنیک های مطالعه داشتید میتونید با شماره تماس هایی که در ادامه قرار دادم تماس بگیرید

 

برای موفقیت در کنکور با تدریس حرفه ای اساتید برتر کشور و کنکور آسان است

همراه باشید

استاد احمدی ، مهندس امیر مسعودی ، مهندس عارف ربیعیان ، دکتر مهدی شیخی

جهت دریافت مشاوره و برنامه ریزی درسی در تعطیلات نوروز با شماره های

۴۰ ۹۶ ۴۰ ۶۶ – ۰۲۱

۳۸۸۹ ۷۵۲ ۰۹۱۲

تماس بگیرید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات
برنامه ریزی جامع ۳۰۰ روزه کنکور

برنامه ریزی جامع ۳۰۰ روزه بهترین راه موفقیت در کنکور و امتحانات با توجه به تاثیر بالای معدل در کنکور سراسری و اهمیت پیدا کردن معدل برای دانش آموزان ، حتما باید برنامه ریزی دقیق و راهبردی در اختیار داشته باشید تا بتوانید خود را برای مبارزه در دو جبهه …

مقالات
قبل از آزمون های آزمایشی چکار باید بکنیم

همان‌طور که می‌دانید فروردین ماه زمان شروع آزمون‌های آزمایشی و شبیه کنکور است. دانش آموزان عزیز ، فراموش نکنید که آزمون‌‌های آزمایشی بیشتر جنبه‌ی آموزشی دارند و رتبه‌ی شما در آن‌ها هدف نهایی شما نخواهد بود . آزمون آزمایشی شبیه یک کلاس درس هست و شما باید سعی کنید تا …

مقالات
چرا باید درس هر روز را در همان روز بخوانیم

آموزش برنامه ریزی روزانه و هفتگی برنامه ریزی روزانه و هفتگی باید چگونه باشد – ما آدما به طور کلی ۳ نوع حافظه ی حسی کوتاه مدت و بلند مدت داریم که در این بین گنجایش حافظه ی حسی ۱ تا ۳ ثانیه است و اگر این اطلاعات هم باشند …