مديريت زمان در پاسخگویی به سوالات کنکور

مديريت زمان در پاسخگویی به سوالات کنکور سراسری و آزمایشی

مديريت زمان

زمان پاسخگويي به سؤال­هاي کنکور، محدود است. شايد اگر فرصت پاسخگويي  چند برابر زمان تعيين شده بود، تعداد قابل توجهي از داوطلبان مي­توانستند به اکثر سؤال­هاي کنکور پاسخ صحيح دهند؛ اما يکي از ويژگي‌هاي آزمون تستي، محدوديت زمان پاسخگويي است، و فردي مي‌تواند در آزمون تستي نتيجه‌اي قابل قبول کسب کند که علاوه بر دانش لازم، مديريت زمان نيز داشته باشد.
در آزمون سراسري، که از چندين درس سؤال مي‌شود و ضرايب دروس متفاوت است، داوطلبان بايد به اين محدوديت زمان توجهي ويژه داشته باشند. متاسفانه تعدادي از داوطلبان در آزمون‌هاي آزمايشي به اين امر بي‌توجه هستند و براي مثال، وقتي که از آنها سؤال مي‌شود «چرا درصد شما در درس شيمي صفر است؟» حق به جانب مي‌گويند که وقت نکرده‌اند، و چون شيمي آخرين درس آزمون است، نمي­رسند که به سؤال‌هاي آن درس پاسخ دهند!
بي‌شک گفتن چنين حرفي، عذر بدتر از گناه است؛ زيرا اين سخن به معناي آن است که داوطلب، هدف از شرکت در آزمون هاي آزمايشي را فراموش کرده است.
اين افراد همان  داوطلباني هستند که اکنون در آزمون‌هاي داخلي يا هنگام تست زدن شخصي از ماشين حساب استفاده مي‌کند و بعد سر جلسه آزمون، از محاسبات ساده ذهني باز مي‌مانند يا مجبورند که وقت زيادي را صرف ضرب و تقسيم کنند؛ افرادي که سؤال‌هاي سخت اولين درس‌ها را پاسخ مي‌دهند، اما به سؤال‌هاي آسان آخرين درس‌ها نمي‌رسند و به اين نکته توجه ندارند که مي‌توانستند به جاي پاسخگويي به يک سؤال سخت، چند سؤال آسان را پاسخگو باشند.
پس در آزمون‌هاي آزمايشي، تلاش کنيد که زمان در دست شما باشد و شما اسير وقت نشويد و به اين ترتيب، آمادگي لازم را براي حضور موفق در آزمون سراسري کسب کنيد.

جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید 09128375747

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا